Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 047 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


IV ZJAZD RODZINY HAUSNER 27.09.2014

czwartek, 21 sierpnia 2014 13:08

 

 

Szanowni Państwo! Bliscy i dalecy Kuzyni!

 

W dniu 1 października 2011 roku w Krakowie spotkaliśmy się na I ZJEŹDZIE RODZINY HAUSNER. Wiosną tamtego roku minęło 225 lat od chwili gdy Franciszek, Antoni i Henryk Hausnerowie przybyli w ramach akcji kolonizacyjnej cesarza Józefa II z południowych Niemiec na ziemie polskie. Osiedlili się w budowanej właśnie kolonii Dornbach (dzisiejszy Tarnawiec), koło Kuryłówki i niedaleko Leżajska. W kolejnych pokoleniach rodzina dzieliła się na liczne gałęzie i rozproszyła po różnych zakątkach. Jej dzieje mają wiele zagadek. Opowiadanie tych dziejów to niezwykła, chwilami detektywistyczna przygoda. Bez pamięci nas wszystkich na wiele pytań nie będzie odpowiedzi. Przy słonecznej pogodzie, w zielonym otoczeniu krakowskiego Parku im. Dr. H.Jordana było nas 36 osób. Pierwszy Zjazd był miłym, pełnym życzliwości spotkaniem. Opowiedzieliśmy nieco o sobie. Była chwila czasu na rozmowy, na obejrzenie pamiątek. Pozostał niedosyt i pojawiło się oczekiwanie odbycia spotkania następnego.

II ZJAZD RODZINY HAUSNER pochodzącej z Tarnawca odbył się również w Krakowie w dniu 29 września 2012 roku w gościnnych progach Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej, z udziałem 44 osób. Zobaczyliśmy prezentacje o Hausnerach wywodzących się od Emila Hausnera, o Jadwidze Hausner i o Albinie Hausnerze. Odwiedziliśmy groby Hausnerów na Cmentarzu Rakowickim. Wtedy też zrodził się pomysł odbycia wyprawy do Tarnawca-Dornbachu co udało się zrealizować jako 1 „Hausner-Trop” w dn.11-12.05.2013 roku.

Rok później, 28 września 2013 roku, ponownie w siedzibie Katedry Gospodarki i Administracji, odbył się III ZJAZD RODZINY HAUSNER. Rozmowy, ciekawe fotografie. Kolejne prezentacje - opracowana przez Jana Hausnera o wojennych losach Alfreda i Zbigniewa Hausnerów oraz fotograficzna zabawa "Dorosłe dzieci - duże maluchy". Odbyliśmy spacer do grobów Hausnerów na Cmentarzu Podgórskim. Przybyło 28 osób.

 

Zapraszam na

 

IV ZJAZD RODZINY HAUSNER

 

Spotkanie odbędzie się w Krakowie, w salach Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego, w sobotę 27 września 2014 roku, a jego rozpoczęcie planowane jest na godzinę 11.00.

 

Program spotkania zależy od Waszej aktywności.

1) Zachęcam do przygotowania prezentacji najbardziej interesujących, najciekawszych wydarzeń bądź osób tworzących historię naszej rodziny. Mogą to być wystąpienia w formie pogadanki, ale będą też techniczne możliwości przedstawienia prezentacji fotograficznej lub filmowej.

2) Planowana jest kontynuacja zabawy fotograficznej, do której przeprowadzenia potrzebne są po dwie fotografie uczestników Zjazdu – fotografia współczesna i fotografia z dzieciństwa. Proszę o przesłanie ich najlepiej w formie cyfrowej pocztą elektroniczną. Oczywiście można również zwykłą pocztą tradycyjne fotografie.

3) Nic tak nie buduje poczucia dumy z przynależności do rodziny jak sukcesy jej członków - zarówno duże, jak i całkiem malutkie;  osób dorosłych, jak i dzieci. Proszę o przesłanie takich informacji o tym co zdarzyło się od ostatniego spotkania - śluby, narodziny dzieci, wydane książki, osiągnięcia sportowe i naukowe, ukończone szkoły, studia, zrealizowane nadzwyczajne projekty (według osobistych wyborów).

4) Poza tym na pewno będzie przypomnienie głównych etapów dziejów rodziny i spacer na kolejny krakowski cmentarz - tym razem malowniczy Cmentarz Salwatorski.

 

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa drogą elektroniczną na adres hausnerw@interia.pl

do 31 sierpnia 2014 r.

podając kontakt do korespondencji i liczbę osób, które planują przybyć.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  65 880  

Ulubione strony

genealogia

Statystyki

Odwiedziny: 65880
Wpisy
  • liczba: 196
  • komentarze: 45
Galerie
  • liczba zdjęć: 187
  • komentarze: 10